KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17004530
nr 1700 4530
Elis Eriksson
(1906-2006), Sverige
Monogramsignerad med skrivmaskinstext, daterad -63, figurkomposition. Blandteknik, bildmått: 23x25 cm, yttermått inklusive ram: 51x51 cm. Signerad
Elis Eriksson, svensk målare, skulptör och författare född 1906, död 2006.
måndag 12 maj 2025
kl 18:36:03
Elis Eriksson
Läs mer om Elis Eriksson